PeakPoint Enerji

Çatı Ges

Güneş ışınlarını paneller yada güneş hücreleri tarafında toplayarak elektrik enerjisine çeviren sistemdir.Çatı GES kurulumu günümüzde ev,hastane,oteller,sanayi tesisleri gibi birçok farklı alanlarda kullanılır.

Çatı üzerine kurulan enerji panelleriyle güneş ışınlarını, elektrik enerjisine dönüştürülüyor.

PEAK POINT SOLAR MONTAJ SİSTEMLERİ

Çatı Ges Nedir?

Çatı Üzeri Güneş Panelleri ise güneş ışınlarının foto voltaik bir şekilde işlenmesine dayanan sistemler bütünüdür. Güneş ışınlarını paneller ya da güneş hücreleri tarafında toplanarak elektrik enerjisine çeviren sistemdir. Güneş enerjisi panelleri uzun vadede oldukça bütçe dostu olan bir sistemdir ve kullanım, kurulum açısından da oldukça kolaydır. Günümüzde bu sistemleri ev, hastane, oteller ve sanayi tesisleri gibi birçok farklı alanlarda görebilirsiniz. Bu sistem ile işletme ya da binaların çatılarına kurulan paneller tarafından güneş ışığı farklı aşamalara geçerek elektrik sistemine dahil edilebilir. Buna ek olarak gündüz gerçekleşen bu dönüşüm işlemini çeşitli bataryalar aracılığı ile depolayarak gece de kullanmak mümkün.

Çatı Ges İle Biten Projeler

Proje hakkında resim ve açıklama

Proje hakkında resim ve açıklama

Proje hakkında resim ve açıklama

Proje hakkında resim ve açıklama

Proje hakkında resim ve açıklama

Proje hakkında resim ve açıklama

Proje hakkında resim ve açıklama

Proje hakkında resim ve açıklama

Yenilenebilir enerjinin kullanılarak geliştirildiği bu sistemler genel olarak baktığımızda oldukça düşük maliyetli, sürdürülebilir ve temiz kaynaklardır. Bunlara ek olarak ise Ay sonunda tükettiğinizden fazla enerji ürettiyseniz çatınızdaki güneş enerjisi santralinden gelir elde edebileceksiniz. Tüm bunları düşündüğümüzde çatı üzeri güneş panellerinin faydaları saymakla bitmez

Güneş enerjisinin kullanılarak elektrik üretimi sağlanması amacıyla birçok farklı alanda çeşitli güneş panelleri kurulmaktadır. Gündüz, yaz aylarında dönüştürülen b enerjinin sürdürülenbilir kılınması amacıyla çeşitli bataryalar depolama aracı olarak kullanılmaktadır. Bu noktada kurulum aşamasında maliyeti yüksek gibi görünse de birçok güneş enerjisi sisteminde de olduğu gibikurulum aşamasında belirli yatırımlar gerekse de uzun vadede bütçe dostu ve ucuz bir kaynatır.

Ülkemizde enerji üretimin sağlanması amacıyla çeşitli kaynaklar kullanılmaktadır. Bu enerji kaynakları farklılık göstermektedir ve büyük bir oranı doğal gazdan karşılanmaktadır. Ülkemizdeki doğal gaz ihtiyacını farklı dış ülkelerden sağlamaktayız. Bu noktada bizleri dışa bağımlı kılan bu ihtiyacın temin edilmesinden tutun da evlere ulaşma süresi boyunca farklı aşamalar ve yüksek maliyetlere sebebiyet vermektedir. Basitçe kurulan bu sistemler ile ilerleyen yıllarda enerji bakımından dışa bağımlılık minimum seviyelere ulaşmış olacaktır.

Yazımızda daha öncesinde de belirttiğimiz gibi sanayileşme, nüfus artışı gibi farklı faktörler ile enerji kullanımında ve ihtiyacında gün geçtikçe artan bir ihtiyaç ortamı oluşmaya devam ediyor. Bu noktada kullandığımız fosil kaynakların sınırlı olması ve yakıldığında çevreye zararlı gazlar ve atıklar bırakması tüm insanlık için çok büyük bir problem teşkil etmektedir. Güneş enerjsi kullanarak elektrik üretiminin sağlanması ile temiz yakıt kullanımı noktasında büyük adımlar atılmaya devam ediyor.  Yenilenebilir enerji kaynakları doğanın insanoğluna en büyük miraslarından yalnızca biridir ve doğanın kendi içinden çıkan bu kaynaklar temiz bir enerjidir, çevreye ve insanlığa zarar verebilecek herhangi bir atık salınımı gerçekleştirmezler. Tüm bunlar ışığında “Temiz bir enerji temiz bir yaşam” mottosu ile  geleceğin çok daha güzel bir şekilde geleceğini söylemek sanıyoruz yanlış olmaz.